2.B na divadelních cestách

V úterý 27.3. navštívila třída 2.B v doprovodu vyučující literatury divadelní představení Gulliverovy cesty. Vzhledem k tomu, že jsme aktuálně v dějinách literatury probírali klasicismus a osvícenství a o tomto díle Jonathana Swifta jsme si povídali, zajímala nás divadelní adaptace literární předlohy.

… víceDruhý ročník na Hradě

Probíráte-li se studenty středověk, nelze se spokojit se suchým výkladem o Přemyslovcích. Proto jsme využili příležitosti, kdy ve škole probíhalo jedno z kol španělské olympiády, a vyrazili se studenty druhého ročníku na Pražský hrad. Naším cílem byla výstava Příběh Pražského hradu, kde si studenti mohli celou řadu věcí zpřítomnit – ať už se jednalo o hmotné památky na Přemyslovce či stavební vývoj tohoto sídla českých knížat a králů.


Seminář kriminalistiky a forenzní genetiky na PřF UK

V rámci našeho nově otevřeného semináře kriminalistiky a forenzní genetiky jsme ve středu 14. března s 10 studenty napříč ročníky zavítali do prostor Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy ve Viničné ulici, abychom si na vlastní kůži vyzkoušeli pracovat s profesionálními přístroji, které se používají mimo jiné při usvědčování pachatelů trestných činů.

… více